YesOB: ženské mazání na bázi přírodních ingrediencí

Hledáte ženské mazání, který je přirozený a laskavý k vaší pokožce? Pokud vaše odpověď zní ano, pak OB Plant Oil Based Personal maziva je pro vás!

YesOB se může pochlubit luxusním založený vzorec rostlinného oleje, který je výživný a jemný na kůži dávat trvalou mazivost a pohodlí. Důkladně prozkoumány a zodpovědně formulovány, Yes mazivo se může pochlubit celou řadu originálních, efektivních a certifikovaných organických složek hýčkat a vyživují pokožku.

Elegantně a diskrétně zabaleno, YesOB má sílu změnit svůj svět zevnitř. Toto mazivo neobsahuje parabeny, glycerin, hormony nebo známé dráždidla kůže což je skvělé pro ty, kteří s alergiemi a kožními citlivosti.

YesOB je přirozené a odlišný od jiných ženských maziv.

Most lubricants on the market contain chemical formulations, such as glycerine, silicone and paraben preservatives.

As the mucous membrane within and around the vagina doesn’t have the protective layer found on the surface of outer skin it can be easily damaged, irritated and penetrated by these synthetic chemicals. Glycerine, in particular, can irritate the mucous membrane and promote the growth of thrush.

The organic accreditation of YES means that you don’t have to worry about synthetic additives, chemicals or animal testing. YesOB can even be used by vegetarians and vegan.

YesOB advantages:

  • Free from hidden synthetic chemicals (harmful or not).
  • Free from Parabens, Glycerine and all known mucosal irritants.
  • Natural ingredients (plant based and occurring in nature).
  • Beneficial (using plants that are known to benefit the mucous membrane and skin).
  • Feel really good on skin and work really, really well.

YesOB ingredients.

Natural ingredients in YesOB include:

  • Shea butter and cocoa butter for smoothness.
  • Sweet almond oil and sunflower oil for silky texture and moisturisation.
  • Beeswax.
  • Vitamin E, which benefits the skin and acts as a preservative.

Hypoallergenic and richly nourishing, these natural oil-based lubricants are perfect for extended sexual activity (but note that they are not compatible with condoms).

These lubricants also provide soothing relief for every day lubrication, even if intercourse isn’t taking place.

How to use YesOB.

YesOB can be applied externally and internally to self and partner, use generously. Can be used freely and frequently according to the body’s own needs.

In conclusion.

I would be very happy to recommend the YesOB Organic Plant Oil Based Lubricant to anyone who prioritizes natural, organic or vegetarian-friendly products without skimping on quality.

Yes OB