Türkiye’de en iyi progesteron kremi nasıl bulunur

Türkiye’de menopoz için tamamen doğal bir progesteron kremi mi arıyorsunuz? Hangi markayı önerdiğimizi ve tam olarak neyin bu kadar etkili olduğunu öğrenin.

 
Eşi doğru şekilde çalışmak için progesterona güvenir. Bir bayanın progesteron derecesi düşük olduğunda, bu, sorunları düşünememenin yanı sıra adet dengesizlikleri de getirebilir. Progesteron kremi menopoz sırasında progesteron derecelerinin yeterli seviyelere yükseltilmesine yardımcı olmak için kullanılır. Progesteron kremi Türkiye’de satın alınabilir. Menopoz belirtilerini ve semptomlarını ortadan kaldırmak için en etkili doğal progesteron losyonlarını keşfedebilirsiniz.

 

Progesteron nedir?

 
Progesteron, ovulasyonda yumurtalığın korpus luteumuyla ve daha az miktarlarda adrenal bezlerle yapılan steroid hormonal bir ajandır. Progesteron, steroid hormon pregnenolondan vücutta üretilir ve ayrıca kortizol, androstenedion, östrojenlerin yanı sıra testosterondan oluşan çeşitli diğer steroid hormonal ajanların bir çoğunun bir öncüsüdür.

 
Östrojenden farklı olarak progesteron, yumurtlamadan sonra korpus luteum tarafından üretilen hormonun adıdır ve ayrıca adrenal bez tarafından daha küçük miktarlarda da bulunur. Kolesterolden pregnenolona ve progesterona giden bir biyokimyasal yolla insanlarda üretilir. Buna karşılık, progesteron kortikosteroid ve testosteronun öncüsüdür. Progesteron ek olarak, büyük miktarlarda, hamilelik sırasında plasenta tarafından üretilir.

 

Neden bayanlar progesterona ihtiyaç var?

 
Menopozal kadınlarda hormonal ajan replasman tedavisine birçok faktör için progesteron gereksinimi vardır, ancak en önemli rollerinden biri de östrojenin etkilerini dengelemek veya bunlara karşı çıkmaktır. Karşılıksız östrojen, göğüs kanseri ve üreme kanserleri için güçlü bir tehlike oluşturur.

 
Östrojen seviyeleri menopozda sadece% 40-60 oranında azalır ve bu sadece menstruasyonu durdurmak için yeterlidir. Bununla birlikte bazı kadınlarda progesteron seviyeleri sıfıra yakın olabilir. Progesteron diğer birçok steroid hormonal ajanın öncüsü olduğundan, kullanımı menopoz sonrası total hormonal ajan dengesini büyük ölçüde artırabilir. Progesteron ayrıca kemik yapısını uyarır ve bu nedenle osteoporozu önlemeye yardımcı olur.

 

Premenopozal bir kadın neden progesteron kremine ihtiyaç duyar?

 
Menopozdan 10 ila 15 yıl önce, çok sayıda kadın, menstrüel siklus üretmek için yeterli östrojeni yaptıkları, ancak herhangi bir progesteron üretmedikleri, dolayısıyla östrojen üstünlüğü için sahne kurabildikleri sık sık anovulasyon döngülerine sahiptir. Progesteron kremini, anovulatuar aylar boyunca kullanmak, menopoz öncesi belirtileri ve semptomları önlemeye yardımcı olabilir.

 
Menopozdaki progesteron düzeylerinin düşüşü, östrojen derecelerinin düşmesinden çok daha fazladır. Östrojen standarttan ortalama yüzde 60 oranında düşerken, progesteron neredeyse hiç yoksunluğa düşebilir. Progesteron, aşırı derecede yağda çözünebildiğinden, cildin içinden kolaylıkla alınır. Deri altı yağından progesteron kapiller kan içine alınır. Östrojen baskınlığı gerçekleştiğinde, östrojen hassas hücreleri büyümeye başlayabilir, diğer birçok üreme doku probleminin yanı sıra miyomlar da oluşturabilir. Diğer çeşitli hormonların aksine, bilim adamları, deri ile uygulandığında progesteronun vücuda ideal olarak verildiğini bulmuşlardır.

 

Türkiye’de en iyi progesteron kremi.

Proferia, Türkiye’de bulunan progesteron hanker menopozu arasındadır. Proferia, yüksek emme oranı için bir temel olarak son derece çözünür bir yabani yam özü içerir. Pek çok avantajı ve özellikle de kansere karşı östrojen etkilerine neden olma kabiliyeti nedeniyle, tamamen doğal progesteron, günümüzde çocuk sağlığı sorununun önlenmesi ve korunmasında tipik olarak kullanılanlara kıyasla çok daha fazla odaklanmayı ve uygulamayı hak etmektedir.
Menopoz öncesi kadınlarda ideal sonuçlar için her bir adet döngüsü arasında iki hafta boyunca Proferia gibi progesteron losyonlarından faydalanmaya başlanması önerilir.

 

 

Menopoz sonrası dönemde yaşayan bayanlar için olduğu gibi, Proféria’yı ay boyunca 21 ardışık gün boyunca yukarıda belirtildiği şekilde kullanmaları tavsiye edilir. Proferia, vücudun menopoza karşı korunmasını güçlendiren, risksiz ve% 100 doğal bir progesterondur.
Resmi siteyi görerek Proferia progesteron kremini alabilirsiniz. Proferia, satın alma işleminize başlamak için aşağıdaki banner’ı tıklatarak, aynı zamanda Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Adana veya başka bir şehirden çevrimiçi olarak satın alınabilir, ayrıca bugünün menopozunun garip belirtileri arasından seçim yapabilirsiniz.

 

Proferia