Przyczyny niskiego progesteronu u kobiet

Tutaj będziemy rozmawiać o przyczynach niskiego progesteronu, jakie są typowe objawy i jak poprawić swój poziom, dzięki czemu można poczuć się znowu normalne.

Co to jest progesteron

Progesteron jest żeński hormon płciowy wytwarzany głównie w jajnikach następujących owulacji każdego miesiąca. Jest to najważniejsza część cyklu miesiączkowego i utrzymania ciąży.

Progesteron pomaga regulować cykl, ale jego głównym zadaniem jest, aby uzyskać gotowy do ciąży macica. Hormon ten jest również niezbędny dla rozwoju piersi i karmienia piersią, jak również. Uzupełnia on niektóre z efektów estrogenu, żeńskiego hormonu innego.

Progesteron jest szczególnie ważne w wieku rozrodczym. Jeśli nie ma wystarczającej ilości progesteronu, może mieć problemy z uzyskaniem lub utrzymaniem ciąży.

Przyczyny niskiego progesteronu

Organizm naturalnie produkuje progesteron w drugiej połowie cyklu, ale istnieje kilka rzeczy, które mogą wpływać na poziom progesteronu. Oto kilka niski progesteron powoduje:

 1. Stres jest jedną z głównych przyczyn niskiego poziomu progesteronu. Życie porusza się szybko, i nigdy nie możemy wydawać się wszystko zrobić. Połącz to z codziennymi stresami, które napotykają, i jest to przepis na katastrofę hormonalną.
 2. Jesteśmy narażeni na xenoestrogens każdego dnia. Są w naszej żywności i w naszym środowisku. Oni oszukać ciało do myślenia, że poziom estrogenów są wyższe niż to, co naprawdę są, i poziom progesteronu cierpią w wyniku. Xenoestrogens można znaleźć w syntetycznych hormonów, tworzyw sztucznych, a nawet produktów zwierzęcych.
 3. nadmierne ćwiczenia. Ćwiczenia są idealne dla zdrowia, ale nadmierna aktywność może rzeczywiście mieć negatywny wpływ na poziom hormonów, progesteron w szczególności. Normalnie ćwiczenia nie są problemem. Ale kiedy kobiety pracują bardzo ciężko konkurować na wysokim poziomie, to sieje spustoszenie na ich systemów hormonalnych.

Objawy niskiego progesteronu

Jeśli nie jesteś w ciąży, niektóre objawy niskiego progesteronu obejmują:

 • Niskie libido.
 • Nagłe uczucie gorąca.
 • Migreny lub bóle głowy.
 • Depresja, lęk lub inne uczucie nastroju zmiany.
 • Nieregularność cyklu miesiączkowego lub brak.

Jeśli jesteś w ciąży, potrzebujesz progesteronu do utrzymania macicy, dopóki nie poród. Jeśli Twoje poziomy są zbyt niskie, może nie być w stanie nosić dziecko do terminu. Niektóre objawy niskiego poziomu progesteronu u kobiet w ciąży obejmują:

 • Krew plamienia.
 • Bóle brzucha.
 • Częste małe stężenie cukru we krwi.
 • Regularnie delikatne piersi.
 • Ciągłe zmęczenie.
 • Suchość pochwy.

Jak zwiększyć poziom progesteronu z Proferia

Proferia jest miejscowo krem progesteron, który może być stosowany w celu zwiększenia poziomu progesteronu u kobiet, które cierpią z powodu zaburzeń równowagi hormonalnej.

 • Zawiera wysoce rozpuszczalny ekstrakt z dzikiego Yam jako podstawa dla jego wysokiej absorpcji, jak również 500 mg progesteronu USP na uncję.
 • Wszystkie naturalne składniki, nie zawierające syntetycznych hormonów zwykle przepisanych przez lekarzy.
 • W przeciwieństwie do innych hormonów, naukowcy odkryli, że progesteron jest optymalnie dostarczana do organizmu, gdy stosowane przez skórę, w przeciwieństwie do podawania doustnego.

Jak korzystać Proferia pokonać niski progesteron powoduje

Proferia może być stosowana raz na dobę. Nałożyć na cienkie obszary skóry, takie jak szyjka, piersi, wewnątrz ramion itp. Typowa dawka Proferia waha się od osoby i objawy, które doświadczają. Zaleca się spożywać Proferia w odpowiedniej dawce.

Jeśli jesteś wegetarianinem i wegańskim, Proferia jest dla Ciebie dobra. Krem nie zawiera produktów pochodzenia zwierzęcego i nie jest badany na zwierzętach. Możesz uzyskać więcej informacji na temat przyczyn niskiego progesteronu i jak go pokonać, klikając na baner poniżej.

 

Proferia