Połączenie pomiędzy niskim poziomem progesteronu i menopauza

Progesteron jest często związane z menopauzą u kobiet. Co to jest dokładnie to połączenie między progesteronu i menopauzy? Znajdź odpowiedź tutaj.

Co to jest progesteron?

Progesteron jest hormonem steroidowym przez ciałka żółtego w jajniku w owulacji, a w mniejszych ilościach przez nadnercza. Progesteron jest wytwarzany w organizmie od hormonów steroidowych pregnenolonu i jest prekursorem dla większości innych hormonów steroidowych, w tym kortyzolu androstenodionu estrogenu i testosteronu.

W prawidłowo samicom, ciałka żółtego powoduje 20 do 30 mg na dobę progesteronu podczas fazy lutealnej cyklu miesiączkowego.

Niski poziom progesteronu i menopauzy.

Niski poziom progesteronu w organizmie prowadzi do niekontrolowanego estrogenu, co prowadzi do zachwiania równowagi hormonalnej, która jest często cytowane jako przyczyna menopauzy. Produkcji mniej estrogenów rozpoczyna się w poszczególnych 30-tych i postępuje na z podwyższonym okresów wiekowych.

Ten brak progesteronu i wynikające z równowagi hormonalnej jest to, co powoduje objawy menopauzy i inne problemy zdrowotne dla kobiet w okresie menopauzy, a nawet mężczyźni w latach trzydziestych i czterdziestych.

Gdy nie są pominięte owulacji i okresy, naturalny progesteron nie jest produkowany. Okresów, w których nie ma owulacji lub zmniejszonej owulacji jest w czasie Peri-menopauzy i menopauzy.

Potencjalne problemy, jeśli masz niski progesteron

Kobiety, które mają niski poziom progesteronu będą miały nienormalne cykle miesiączkowe lub może walczyć do poczęcia, ponieważ progesteron nie wyzwala odpowiednie środowisko dla poczętego jaj rosnąć.

Kobiety, które mają niski poziom progesteronu i którzy odnieść sukces w zajścia w ciążę są na większe ryzyko poronienia lub pre-termin dostawy, ponieważ hormon pomaga utrzymać ciążę.

Oznaki niskiego progesteronu obejmują

  • Nieprawidłowe krwawienie z macicy.
  • Okresy nieRegularne lub nieodebrane.
  • Plamienia i bóle brzucha w czasie ciąży.
  • Częste poronienia.

Ponadto, niski poziom progesteronu może powodować zbyt wysoki poziom estrogenów, które mogą zmniejszyć popęd płciowy, przyczynić się do przyrostu masy ciała, lub powodować problemy pęcherzyka żółciowego.

Jak leczyć objawy niskiego progesteronu i menopauzy?

Polecamy kobiet po menopauzie do korzystania z Proferia. Jest to wygodny i łatwy do stosowania krem, który pomaga w łagodzeniu z niektórych z najczęstszych objawów menopauzy, w tym uderzenia gorąca, nocne poty i niskie libido, pomagając zrównoważyć poziom hormonów organizmu.

Mieszanka naturalnych składników w Proferia pomaga przyczynić się do normalnej równowagi hormonalnej. Należy stosować Proferia raz dziennie lub zgodnie z zaleceniami swojego lekarza. Stosuje się do obszarów, w których skóra jest cienka, takich jak szyja, piersi, wewnątrz ramion, itp. Wymagana ilość będzie się różnić od indywidualnych do indywidualnych i zależy od objawów doświadczonych.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się stosowanie Proferia zgodnie z zaleceniami powyżej przez okres 21 kolejnych dni w ciągu miesiąca. Przestań używać Proferia na jeden tydzień, aby organizm stał się ponownie uczulone na progesteron. Alternatywny obszar zastosowania w celu maksymalizacji absorpcji.

Jak poprawić niskie progesteronu z Proferia

  • Wskazane jest, aby rozpocząć korzystanie z kremu w większej niż mniejsze ilości, aby znaleźć właściwą ilość dla Ciebie.
  • Jeśli poziom progesteronu są bardzo niskie, należy stosować większe ilości w pierwszym miesiącu (tj. ½ łyżeczka dwa razy dziennie) i zmniejszyć do zwykłych dawek później.
  • Wymagana ilość może się różnić w zależności od indywidualnego.
  • Jeśli objawy ponownie wystąpić, a następnie zmniejszyć ilość śmietany.
  • Mieć przerwę od śmietany zgodnie z zaleceniami, aby ciało się ponownie uczulonych na niego.
  • Kobiet po menopauzie rzadko może stwierdzić, że ich okresy rozpoczynają się ponownie po użyciu kremu, to jest tymczasowe.

 

Proferia