Penilní citlivost krém pro větší sexuální rozkoš

Někteří lidé mají pocit, že jejich penisy nejsou tak citlivé, jak by chtěli. To, co potřebujeme, je penilní citlivost krém pro zvýšení potěšení při sexu.

Pokud se vám nedaří plně užít sex a nemají dostatek pocit ve vaginální penetraci, váš penis je určitě velká písmena. necitlivost penisu obvykle nastane, když člověk začíná stárnout.

Hlavní příčiny necitlivé penisu.

Hlavní příčinou snížení citlivosti s věkem se zhoršuje periferní nervové funkce. Vysoká hladina cukru v krvi, je něco, co urychluje to. Tam jsou některé vitamíny a doplňky stravy, které zlepšují funkci nervů, které mohou pomoci s tím (a diabetické neuropatie).

There are also some ‘foreskin substitute’ products (or things you can make) to protect the glans from rubbing against clothing. Men have said wearing them for a few weeks makes a noticeable difference in increased sensitivity.

Foreskin restoration.

One option to increase penis sensitivity is by growing out a foreskin restoration. All you have to do to stimulate skin growth is apply gentle tension to the skin regularly.

There are devices made that help to do this (“tuggers”), but if there’s not enough loose skin to use a device, you have to stretch it out manually at first (for a couple weeks to months).

It usually takes between six months and a couple years to grow all the new skin. But it starts making the penis much more sensitive as soon as there’s enough skin to cover the ridge of the glans.

MaxSize: a penile sensitivity cream for you.

If you want the easiest way to increase the sensitivity of your penis, then use MaxSize – a product that is made by MD Science Labs.

Take small amount of MaxSize cream and massage it onto your penis. Gently massage the cream using your fingertips. The ingredients will quickly get absorbed into the blood stream through skin without leaving any messy oily residue behind.

MaxSize Male Enhancement Cream helps men boost stamina, strength and endurance, while increasing penile sensitivity. For optimal results, apply the cream on your penis shaft just 30 minutes before sexual activity.

With regular use, you can boost performance and endurance, while enhancing penis sensitivity and sexual stamina.

MaxSize