Může kouření vliv na počet spermií a mužskou plodnost

Může kouření ublížit své sperma? Ano. A kouření může také negativně ovlivnit vaši plodnost.

Již víte, že kouření škodí zdraví, a vy jste pravděpodobně uhodli, že kouření je špatné pro mužskou plodnost. Ve skutečnosti, kouření bylo spojeno se zvýšeným rizikem pro mnoho druhů rakoviny, srdečních chorob, rozedma plic, a řadu dalších zdravotních problémů.

Toxiny v cigaretách mít vliv nejen na plicích, ale také na zdraví celého těla. To zahrnuje váš reprodukční systém.

Fakta o kouření a mužskou plodnost.

 • Kouření může způsobit erektilní dysfunkce.
 • Kouření v průběhu tří měsíců před početím může dojít k poškození DNA ve spermatu, které ovlivňují zdraví dítěte.
 • Expozice kouření během těhotenství může mít vliv na vývoj vaječníků plodu ženského pohlaví.
 • Otec, který těžký kuřák (více než 20 cigaret denně) může zvýšit riziko dětské leukémie.
 • Muži a ženy, kteří kouří déle, než aby byli těhotní než nekuřáci.
 • Kouření může poškodit DNA (genetický materiál) spermatu, které je převedeno na dítě.

Jak kouření ovlivňuje plodnost

Může kouření zranit vaše sperma? Ano. Může také negativně ovlivnit vaši plodnost. Už víš, že kouření škodí zdraví, a pravděpodobně jste uhodl, že kouření škodí plodnosti.

U mužů i žen je kouření spojeno se zvýšeným rizikem pro mnoho druhů rakoviny, srdečních onemocnění, emfysemy a mnoha dalších zdravotních problémů. Toxiny v cigaretách si vybírají nejen plíce, ale i zdraví celého těla. To zahrnuje i váš reprodukční systém.

Kouření cigaret, jedna z hlavních příčin Prevence nemocnosti a úmrtnosti, má množství známých vedlejších účinků. Vztah mezi kouřením a neplodností cigaret byl po celá desetiletí studován.  Většina současné literatury je formou Retrospektivní studie zaměřené na účinky kouření na rozbory spermatu. Tento článek pojednává o výsledcích těchto studií a přezkoumává postulované mechanismy.

Jak kouření ovlivňuje sperma a kvalitu spermatu

Studie o kouření mužů ukázaly pokles kvality spermatu. Jak kouření postihuje sperma? Muži, kteří kouřili, snížili koncentraci spermií, snižovaly motičnost (jak spermie plavou), méně běžně tvarované spermie a zvýšené škody na DNA

Koncentrace spermií

Koncentrace spermatu se vztahuje k počtu spermií zjištěných v měřeného množství spermatu. Studie ukázaly, že 23% pokles koncentrace spermií u mužů, kteří kouří.

Co je to za sperma

U spermií se hovoří o možnostech plavání spermií. Pokud spermie neumí správně plavat, mohou mít problémy s vajíčkem a oplodňování. U mužů, kteří kouří, vědci nalezli 13% pokles ve spermie.

Morfologie spermatu

Morfologie spermatu se vztahuje k tvaru spermie. Sperma ve tvaru kupodivu nemusí plavat dostatečně dobře, aby se dostali k vajíčku, a nemusí být schopné oplodit vajíčko. Mužští kuřáci mají méně zdravého tvarovaného spermatu než nekuřáky.

Kouření a DNA

Některé studie ukázaly, že sperma kuřáků zvýšilo fragmentaci DNA. DNA poškozené sperma může vést k problémům s hnotím, vývojem embryí, implantací embrya a zvýšeným potratovým tempem. Mužští kuřáci mohou mít také abnormální hladiny hormonů, což může ovlivnit plodnost.

Kouření a sperma ve spermatu

Snížené zdraví spermatu neznamená vždy neplodnost. Studie spojující kouření přímo s mírou těhotenství a s neplodností mužů jsou protichůdné nebo nejasné. Pro muže, kteří už jsou na hranici neplodnosti, může kouření stačit k jejich vytlačení přes okraj k neplodnosti.

Pokud se výsledky analýzy spermatu vrátí na hranici neplodnosti, může ukončení kouření zlepšit vaši plodnost tak, aby nebyla potřeba další léčby plodnosti. Tím, že se tento zvyk bude přinejmenším zvyšovat, může být lepší vaše šance na léčbu plodnosti.

Dobrá zpráva

Je stále ještě naděje, že kuřáci budou mít děti. Zde jsou vědecké důvody:

 • Pokud lidé přestali kouřit. Nezáleží na tom, jak dlouho člověk kouří. Jakmile přestane kouřit, jeho sperma se stane zdravějším.
 • Pro vývoj spermie trvá tři měsíce, což znamená, že nejdůležitějším časem pro muže, aby zlepšili své zdraví a přestali kouřit, je za tři měsíce, které vedou k početí.
 • Zastavení kouření může zlepšit přirozenou plodnost a některé vlivy kouření mohou být během roku od ukončení odvráceny.
 • Muži, kteří před početí skoncli nejméně tři měsíce, budou mít mnohem zdravější sperma s větší nadějí na hnození vajíčka a vytvoření zdravého dítěte.
 • Trvá asi tři měsíce, než se sperma dozne. Muži, kteří alespoň tři měsíce před početí skoncuje, budou mít mnohem zdravější sperma s větší nadějí na hnození vajíčka a vytvoření zdravého dítěte.

Takže klíč ke zlepšení kvality vašich spermií a zvýšení šance na zdravé dítě přestal kouřit. Ukončení může být obtížné, ale přínos pro rodiče a dítě je obrovský. Můžete si promluvit s lékařem, co vám pomůže přestat kouřit.

Jak vylepšit kvalitu spermatu

Bude lepší, když vezmete také speciální doplněk určený ke zlepšení počtu spermií a kvality. Semenax je skvělým příkladem kvalitního vylepšování pro muže.

Semenax může zvýšit produkci spermatu a udělat z tebe plodnou půdu. Tento produkt z Leading Edge Health se skládá ze všech přírodních rostlinných přísad, které jsou ve skutečnosti jedny z nejlepších.

Obsahuje všechny klinicky prokázané ingredience, které zvyšují hladiny testosteronu, zlepšují penilní eretiony a zvyšují kvalitu a produkci spermatu.

Semenax