Menopauza a zmiana poziomu hormonów

Wiele zmian w latach poprzedzających menopauzę są wywołane przez zmianę poziomu hormonów produkowanych przez jajniki, głównie estrogenów i progesteronu.

Menopauza i zmieniające się poziomy hormonów.

Menopauza jest normalnym zmiana w życiu kobiety, gdy jej okres zatrzymania. Dlatego niektórzy nazywają menopauzę „zmiana życia” lub „zmiana”. W okresie menopauzy organizm kobiety powoli produkuje mniej hormonów estrogenów i progesteronu.

To się często zdarza w wieku pomiędzy 45 i 55. Kobieta ma osiągnęły menopauzy, kiedy nie miał okres do 12 miesięcy z rzędu. Czasami nie może zawierać więcej estrogen obecny podczas okołomenopauzalnym niż w przeszłości.

Estrogen.

Jako podstawowy „żeński” hormon, estrogen sprzyja wzrostowi i zdrowia żeńskich narządów rozrodczych i utrzymuje pochwę nawilżona, elastyczna (rozciągliwy) i dobrze ukrwiona. poziom estrogenów podczas menopauzy generalnie spadać, ale robią to w sposób nieregularny.

Zmniejszona produkcja estrogenu początku w okresie okołomenopauzalnym mogą wpływać na funkcje seksualne bezpośrednio, na przykład poprzez suchości pochwy. Można to również zrobić tak pośrednio, w postaci uderzenia gorąca i nocne poty, które mogą drenażu swoją energię i podważają swoją chęć na seks w wyniku.

Progesteron.

W uzupełnieniu do estrogenu, poziom innego hormonu wytwarzanego przez jajniki-progesteronu zmienia się także podczas swojego wieku średniego lat.

Progesteron jest jednym z hormonów, które niestabilne z kobiecej menstruacji. Jest mniej progesteronu u kobiet po menopauzie.

Low progesterone levels often cause hot flashes, memory loss, fatigue, tender breasts, thyroid problems, osteoporosis and weight gain.

What is hormone therapy for menopause?

Lower hormone levels in menopause may lead to hot flashes, vaginal dryness and thin bones. To help with these problems, women are often given estrogen or estrogen with progestin (another hormone).

Like all medicines, hormone therapy has risks and benefits. Talk to your doctor, nurse, or pharmacist about hormones. If you decide to use hormones, use them at the lowest dose that helps. Also use them for the shortest time that you need them.

Are natural products useful in treating symptoms of menopause?

Yes, some natural products are very helpful and safe in treating the symptoms of menopause and hormonal imbalance. One of the best natural products is Proferia.

Proferia naturalna krem ​​zawierający progesteron Mexican ekstrakt dzikiego Yam.

Uzupełnienie z estrogenem nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ estrogen w rzeczywistości może być przyczyną problemu. Hormon ten występuje w wielu produktach, które spożywamy na co dzień, więc może być trudno precyzyjnie zidentyfikować źródło tego, aby tego uniknąć.

Dlatego zalecamy Proferia do ciebie. Proferia dostarcza progesteron w celu promowania zdrowego poziomu hormonów bez niechcianych skutków nadmiaru estrogenu.

Proferia jest całkowicie naturalny, miejscowego produktu hormonu. Zapewnia naturalne źródło hormonu progesteronu, kluczowy składnik do zdrowego poziomu hormonów. Proferia jest bezpieczny i skuteczny produkt równoważenie hormonów, które mogą pomóc kobietom cieszyć się zdrowsze życie jeszcze przed menopauzą i po menopauzie.

Proferia
Menopauza a zmiana poziomu hormonów